Златна маска 6

Златна маска 6

Нормална цена
€650,00
Цена со попуст
€650,00
Нормална цена
Тоа беше распродадено
Единечната цена
по 

Golden Mask 6 е VLF детектор за метал за сите намени што работи во 3 фреквенции: 5, 15 или 30 kHz. Со овие три фреквенции совршено ќе се задоволат сите ваши потреби - 5 kHz за преданија, богатства, богатства. 15 kHz за преземање монети и општа употреба и 30 kHz за пребарување злато, ситен златен накит или други нечитливи метали и цели. Во комбинација со новиот калем за пребарување Fighter S, ова е вистинска машина за покривање на секој стил на пребарување на секаков вид терен - од неорганизиран до високо минерализиран. Електронскиот детектор е подобрен и детекторот добро функционира на сите три фреквенции. Ќе можете да одите подлабоко и да постигнете подобра продуктивност на терен, во шума или на плажа.
Во овој модел, Златната маска за прв пат имплементира вистински систем на мени со модификации модифицирани од корисникот. На овој начин можете брзо да менувате, на пример, од монети во наследници со само два кликнувања на копчињата. Можете да ги менувате претходно поставените поставки (наречени „програми“ во менито) и ако ги промените поставките, имате опција брзо да се вратите на фабричките поставки. Златната маска 6 го користи истото телескопско вратило како и претходниот модел. Безжичната функционалност е имплементирана како стандард. Постои верзија LITE без безжична функционалност за клиенти со ограничен буџет.
Контролниот блок Golden Mask 6 е водоотпорен - не можете да го потонете, но можете да продолжите да го користите детекторот на дожд.
Менито е само на англиски јазик.
 

 Вклучено во овој комплет:

Детектор со златна маска 6 со телескопска јаглеродна осовина Калем за пребарување (одбран корисник) + заштитник за намотка за пребарување. Безжични слушалки. LiIon батерија на полнење и посветен полнач,
Капак за батерија

 

 

Златна маска 6 технички спецификации

 • Бренд:
 • Златна маска
 • Модел:
 • 6
 • Технологија:
 • Влф

 • Фреквенција:
 • 5, 15 и 30 kHz
 • Билансот на земјата:
 • рачни и автоматски
 • Функција за пребарување:
 • движење, едно-тонски целосно метал, двотонски
 • Проверки:
 • Ексклузивен систем на мени со претходно поставени
 • Тип на завртка:
 • Gm на повеќе фреквенции
 • Тежина (вклучувајќи батерии):
 • 1,4 кг со калем за пребарување на борец S 13x11 инчи
 • Батерија:
 • Батерија LiIon 3000 mAh со специјален полнач
 • Траење на батеријата:
 • минимум 12 часа
 • Безжични слушалки:
 • Да, WS105 или WS106
 • Приклучок за слушалки:
 • 6,35 мм
 • Полнач:
 • Наменски ли-јонски полнач, 100-220 V, е-приклучок
 • Гаранција:
 • 5 години - панелот за електроника. 2 години - се друго освен батерии